Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ukradený kohout

"Jak kohout přepral vlka"

Život s ČSV nikdy není nudný. O tom se již přesvědčil nejeden majitel tohoto krásného vlčího plemene. Kdybychom měli na tyto stránky psát každý ten zážitek, kterým byl náš život díky "čévéčkům" obohacen zjevně bychom nedělali nic jiného. :-)

kohout.jpgNicméně by tyto stránky za chvíli nejspíš zely prázdnotou a tak zase jedna historka ze života s ČSV.

Jelikož žijeme na vesnici, kde máme možnost chovu domácích slepic a kachen tak jsme loni při zdražení vajec neváhali a pořídili si oboje. Místa pro slepice je dostatek a tak máme "malé vlasaté" a "velké". Ty "vlasaté" jsou tak zvané hedvábničky. K hedvábničkám máme i kohoutka viz. fotografie vedle textu. Slepice i kachny každý večer zavíráme, aby je nesežrala kuna apod.

Byl to zase jeden takový večer, kdy vyšla řada na mě abych zkontrolovala zda jsou všechny slepice "doma" a zavřela je na noc. Došla jsem nejdříve k "velkým". Kolem mě běhala jen malá ZATÍM neškodná Ghabi a Zlobřík byl bůh ví kde (zahrada je veliká). Všechny kachny i slepice doma, zavřít a "jdeme ještě k vlasatým Ghabi". Zavřít z venčí dvírka a mrknout do kurníku zda jsou i všechny vlasatý doma. "Sakra to je tma" řekla jsem a štrachala z kapsy mobil. Rozsvítila jsem mobil a v tu chvíli zahlédla jak se ze tmy vynořila bílá tlama a zmizel "jeden flek" (rozuměj jedna ze slepic).

Naštěstí jsem prostorově výrazná a chlívek ne tak široký :-D Stihla jsem hrábnout do tmy a už jsem za obojek držela Zlobra. Kohout řval na celou vesnici takže nejdřív zaklepat se Zlobrem "půůůůůst" a najednou stál kohout nohama pevně na zemi. Pak přišla ta horší část.. Jednou rukou chytit kohouta a druhou v dostatečné vzdálenosti ve vzduchu udržet toho lovce s bílou tlamou :-D 

Nakonec se zadařilo.. Kohout vrácen zpět ke svým vlasaticím a Zlobr dostal svojí večeři doma :-) Myslím, že kohout do rána vyprávěl na celý kurník všem svým slepicím, jak přepral vlka.. :-D