Jdi na obsah Jdi na menu
 


DUO CACIB Brno 2014

23. 2. 2014

DUO CACIB Brno 22.2.2014
 

Na Brněnský DUO CACIB jsme v sobotu vyrazili v osazentsvu dvě "čůzy" :-) (Candina a Ghabi) a dva jejich nejoblíbenější páníčci určení k vytahání rukou až ke kolenům, hučení v hlavě z neustálého dohadování se těch dvou "čůz", k mlácení a rejpání košíkem od Candiny a zachlupování všeho, snad i spodního prádla :-D
Tradične první na řadu z naší dvojky šla Ghabi a to ve třídě mladých. Byla to velmi obsazená třída (8 fen) takže pan rozhodčí tuto třídu nejdříve rozdělil na dvě poloviny. Bohužel ještě než k tomu došlo tak na Ghabi dolehlo volání přírody a ačkoliv byla páníčkem po příjezdu na parkoviště vyvenčena (i před vystavováním samotným) splnila se paničce noční můra a Ghabi vykonala potřebu přímo v kruhu. Panička děkuje "soupeři" za poskytnutí pytlíku a paní zapisovatelce za poskytnutí vlhčených ubrousků aby došlo k nápravě škody na koberci :-) Bohužel nervy dělají své a i když se sama Ghabi velmi styděla přeci jen podala výkon při vystavování, že jí pan rozhodčí v této obsazené třídě umístil jako V3!!Děkujeme.
Ve třídě otevřené v konkurenci 6ti fen byla předvedena naše totálně vylínaná Candina Norský vlk. Naštěstí to není rozmazlená citlivka a tak nějaký koberec po Ghabi neřešila :-D
Konkurence i v této třídě byla velká, ale Candina téměř totálně vylínaná se umístila na druhém místě v tomto počtu fen. Bohužel však se známkou VD2. Tím pádem Candina dostala své první VD za dobu co jí vystavujeme. I tak ale považujeme tuto známku za úspěch, protože známkou V byla ohodnocena pouze první velmi pěkná fenka a nikdo jiný. Pořadí 2 ze 6 je pořád super.

Posudky:

Ghabi Srdcerváč
Dobře modelovaná hlava, mírně tmavší oko, ještě dobrý front, nehotový hřbet, výraznější zaúhlení pánevních končetin. Dobrá v pohybu. V3. Rozhodčí: Tibor Havelka (SK)

Candina Norský vlk
Jemně modelovaná hlava, tmavší oko, nepatrně strmější rameno, dobrý hrudník, správné zaúhlení pánevních končetin.Ještě dobrý pohyb. VD2. Rozhodčí: Tibor Havelka (SK)

 

brno_ghabi.jpg

 

DUO CACIB Brno 23.2.2014

V neděli jsme do Brna vyrazili s obměněným osazenstvem lidské části smečky, ale holky jely opět spolu. Druhý den výstavy včetně cesty 250 km jedna cesta byl pro ně už únavný. Než na holky přišla řada byly otrávené a unavené.
Do třídy mladých šla Ghabi v konkurenci 5. fen. Už se jí moc nechtělo předvádět, ale nakonec to zvládla a rozhodčí jí dala známku V4. Takže spokojenost, že Ghabi byla opět výborná i když si o stupínek pohoršila proti předchozímu dni. Bohužel absence kožíšku je znát.
Ve třídě otevřené v konkurenci 4. fen šla opět naše Candina. Candina byla obzvlášť otrávená a protivná takže zase ztropila divadýlko u ukázky zubů jako už dlouho ne. Naštěstí paní rozhodčí byla milá a více než jen trpělivá za což jí děkujeme. Dovolila Candině se 2x proběhnout a pak už zoubky předvedla, alespoň tak, že to bylo dostačující. Po celkovém posouzení a běhání byla Candina umístěna na druhém místě se známkou V2, res. CAC. Takže Candy ačkoliv se umístila na stejném místě jako předchozí den si polepšila o známku a res.CAC :-) Vzhledem k momentální absenci srsti pěkný výsledek.

Posudky:

Ghabi Srdcerváč
15.měsíční fena s dobře utvářenou hlavou s poněkud tmavším okem, nůžkový skus, korektní krk, ještě nehotová hřbetní linie, správně utvářený hrudník, standardní pohyb i ocas, srst v línání. V4. Rozhodčí: Petra Márová

Candina Norský vlk
27. měsíční fena, typická představitelka, správně utvářená hlava, přála bych jí světlejší oko, nůžkový skus, korektní krk i hřbet, správně utvářený hrudník, standardní úhlení, pěkný pohyb, ocas správně nasazen i nesen. V2, res. CAC. Rozhodčí: Petra Márová