Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světová klubová výstava národních plemen 10.11.2013

11. 11. 2013

 Světová klubová výstava národních plemen Bratislava
10.11.2013

dsc_0455zm.jpg

Když začala na Facebooku kolovat pozvánka na Světovou výstavu národních plemen na Slovensku začalo mi v hlavě šrotovat zda přihlásit či ne. Říkala jsem si, že konkurence bude obrovská jak ta z Čech, Slovenska a také například i Itálie. Mezi mými přáteli se strhla vlna hromadného přihlašování a tak jsem si řekla, že to také musíme vidět. Že sice nevyhrajeme, ale alespoň se zúčastníme a budeme u toho a můžeme se s přáteli vzájemně podporovat.
Přihláška tedy byla odeslána, startovné zaplaceno a 9.11. jsem tedy vyrazili na cestu do Bratislavy s tím, že přespíme již přímo v Bratislavě.
Holkám naštěstí cestování nečiní sebemenší potíže a to už ani Candině. Byly hodné a celou cestu spaly. Ubytovali jsme se v Bratislavě na doporučení manželů Gorelových a jejich Gastyho :-) Alespoň jsme tam nebyli sami a bylo s kým zajít večer na pivo a fajn pokec
V neděli ráno byla trochu makačka holky vyvenčit, pobalit atd.,ale jelikož jsme vstali všichni s předstihem tak jsme vše krásně stihli. Poněkud nás zklamal a naštval příjezd na výstaviště, kdy po nás vyžadovali 17 EUR za parkovné, protože nebyli schopní pochopit, že náš Multivan opravdu není autobus ani cokoliv jiného. Nezbylo tedy než zaplatit.. Parkování pár metrů od vchodu bylo fajn, protože ve volných chvílích mohly holky odpočívat v autě.
dsc_0331zm.jpgZahájení výstavy se poněkud zdrželo, ale prostředí bylo pěkné a příjemné tak to ani nevadilo. Ve velmi obsazené třídě mladých nastupovala naše Ghabi. Jelikož jsme se jely původně jen zúčastnit a podívat neměly jsme sebemenší pomyšlení na nějaké lepší umístění. Ghabi povětšinu času krásně spolupracovala což bylo fajn.
Nejdříve nás pan rozhodčí vzal do užšího výběru z celé skupiny a pak jsme běhaly a běhaly až jsme najednou stály na druhém místě za velmi pěknou konkurentkou z ČR. Bylo to veliké a velmi milé překvapení a radost z druhého místa v takto obsazené skupině byla neskutečná a nepopsatelná.
Jako tradičně hned po mladých nastupovala Candina do mezitřídy. Za pár dní Candině bude 24 měsíců a tak šlo o její poslední předvedení v této třídě. Nebyl tedy čas ztrácet čas. Prohodili jsme si holky a hned už jsem stála zase v kruhu, tentokrát s Candinou. Světe div se i ona převážnou dobu v kruhu spolupracovala. Jsou na ní neustále vidět pokroky, bývá v kruhu mnohem klidnější a vyrovnanější. I mezitřída byla opravdu hodně obsazená. Tentokrát Candina ani neprostetovala s ukázkou zubů, spíš si pan rozhodčí dělal legraci z paničky, že máme všichni v módě dlouhé nehty a on pak nevidí na zuby :-D Tak jsme je ukázaly znovu a lépe a pan rozhodčí už byl spokojený.
dsc_0723.jpgVzhledem k počtu fen posuzování neodsýpalo úplně nejrychleji což bylo pochopitelné. Vzala jsem to jako trénink Candiny aby pochopila, že v kruhu se prostě musí stát a ne zlobit. Feny byly na sobě vcelku namačkané, protože někteří vystavovatelé nedodržují nějakou vzdálenost mezi nimi. Ani to už tentokrát Candině nevadilo a chovala se slušně k okolo stojícím fenám.
Opět přišlo na řadu běhání a opět nás pan rozhodčí posouval párkrát dopředu. Tušila jsem zhruba čtvrté místo, ale omyl. Pan rozhodčí nás vyzval a posunul na jedničku!!! Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit. Opravdu jsme vyhrály svojí třídu v tak velké konkurenci. Doslova jsem měla co dělat abych nebrečela. Dojalo mě to.. kdo Candinu zná a ví co má v životě za sebou a kolik práce a úsilí to stojí by jistě pochopil. Je to povahově úžasná fena, která mi takto vrací čas, který jí věnuju. Ještě před půl rokem v podstatě "neexistovala" a teď jí zná většina čévéčkářů a navíc dokázala vyhrát svojí třídu na Světové výstavě národních plemen. Myslím, že mnou zamačkávané slzy byly oprávněné :-) Jsem na ní hrdá.
Po vítězství Candiny jsme musely čekat na odpolední soutěže. Nic dalšího jsme nevyhrály, ale pro nás je obrovské vítězství to, že se holky tak krásně umístily ve svých třídách. Obě dvě nám udělaly velikánskou a nepopsatelnou radost.
Slovenskou výstavu bych shrnula asi tak, že to byl fajn den strávený ve společnosti fajn lidí. Podívali jsme se zase trošku na něco jiného a ještě odvezli domů úspěch a pohár. Děkujeme všem, kteří nám pomáhají jakýmkoliv způsobem. Ať už Kristýně a Lubošovi za pomoc a asistenci na výstavách, nebo Gorelovým za ušetřený čas se sháním ubytování a hledání cesty na výstaviště, také tátovi, který mě dokáže 50x za den rozčílit, ale bez něj bychom nebyly tam kde jsme. Je Vás jistě mnohem víc, kdo nám dokážete čas od času jakýmkoliv způsobem pomoci a něco nám usnadnit takže díky všem a díky také hlavně rozhodčím, jejichž trpělivost bývá mnohdy věčná :-)

Posudky:

Ghabi Srdcerváč
Suka dobrého formátu, proporc.hlava, trošku okrúhlej.oko, trochu vačšie ucho, korekt. stavba těla až na trochu rozbichavý postoj zad.končetin, velmi dobrý pohyb. V2. Rozhodčí: J. Matyáš

Candina Norský vlk
Suka dobrého formátu, korektní stavby těla, s trochu širším postojem vpředu, velmi dobrý pohyb. V1 CAC. Rozhodčí: J. Matyáš

 

Náhledy fotografií ze složky WCDS Bratislava 10.11.2013