Jdi na obsah Jdi na menu
 


NVP Mladá Boleslav 24.8.2013

25. 8. 2013

 NVP Mladá Boleslav 24.8.2013

Ghabi a Candy

Na národní výstavu do Mladé Boleslavi jely už konečně obě holky :-) Mezitím co jsme přes léto vyměnili auto už konečně nemáme s holkama komplikace při cestování. Candy jede v kleci a Ghabi v kufru, tudíž nehrozí, že se nám holky cestou sežerou :-) Nějak se nám stále nedaří z nich udělat kamarádky..

dsc_0082zm.jpg

 Čekání na posouzení bylo opravdu nekonečné. Českoslovenští vlčáci šli do kruhu až jako poslední a vzhledem k tomu, že bylo opravdu teplo a sluníčko nás nešetřilo bylo to otravné a únavné jak pro psy tak pro páníčky. Holkám jsme vyrobili z dek stany, aby alespoň ony byly ve stínu. Nicméně do kruhu obě nastupovaly značně otrávené a nevrlé což se samozřejmě projevilo na jejich předvedení.
První zholek nastoupila jako obvykle Ghabi. Tentokrát měla premiéru ve třídě mladých v konkurenci 4 fen. Pan rozhodčí všechny psy pečlivě ohmatával což se Ghabi nějak extra nezamlouvalo, ale zvládly jsme to :-) Posouzení tedy bylo vcelku pečlivé a Ghabi dostala V2, což je v takové konkurenci opravdu super. Máme z ní velkou radost.

dsc_0103zm.jpg

 

Hned po třídě mladých nastupovala mezitřída a naše Candina. I v mezitřídě byla konkurence 4 fen. Candina byla po celém dni čekání opravdu otrávená a neměla na nějaké "předvádění se" náladu. Za to ovšem neměla problém s rozhodčím, který jí stejně jako všechny prohmatal od hlavy po ocas :-) Ukázka zubů by asi mohla být i lepší, ale to dopilujeme.
S Candinou jsme se proběhly víckrát, vzhledem k tomu, že neustále vyhlížela Ghabi a chtěla mermomocí za ní mimo kruh a tak rozhodčí nebyl zcela pochopitelně úplně spokojený.
Panička jazyk na vestě a Candina s výrazem "už jedeme domů???" to nemohlo nejspíš dopadnout jinak než s výsledkem V3 :-)

I tak si ale myslíme, že výsledky holek V2 a V3 jsou moc pěkné včetně jejich posudků viz. níže ;-)


Ghabi Srdcerváč
Posudek: 

Good size, correct proportions, strong feminine head, scissor bite, correct eye and ear placement, correct top line, very good chest, correct angulation in front and rear, very good movement, friendly but a little bit shy. V2
Judge: Häberli Hans Ulrich, CH

Candina Norský vlk
Posudek:

Correct size, good proportions and bones,typical head, correct bite, correct top line, typical angulation in front and rear, correct chest, very good movement, a little bit narrow behind, correct coat, nice temeperament. V3
Judge: Häberli Hans Ulrich, CH