Jdi na obsah Jdi na menu
 


MVP české Budějovice 5.10.2013

6. 10. 2013

 Mezinárodní výstav psů České Budějovice
5.10.2013

 

MVP v Českých Budějovicích jsme se účastnili s Ghabi a Candinou. Díky novému kusu dálnice byla cesta mnohem příjemnější a hlavěn rychlejší než dříve což ocenila zejména Candina, která ještě není s autem na  100% kámoška i když se to mnohem zlepšilo.

dsc_0608zm.jpg

Také jsme ocenili možnost zajet autem až ke kruhu jelikož nám to usnadnilo problémy se střídáním holek v kruhu a snad poprvé jsme zažili na výstavě v Budějovicích velice příjemné počasí. tentokrát ani nemrzlo ani nepršelo :-) 
Vzhledem k tomu, že holky nastupovaly do kruhu hned po sobě (Ghabi ve třídě mladých a Candina v mezitřídě) měli jsme trošku fofr. Přeci jen bylo lepší jezdit na výstavy ve třech než jen ve dvou přesně pro tyhle případy (o tom, že neměl kdo fotit ani nemluvím).
Ghabi měla ve své třídě pouze jednu konkurentku, která třídu vyhrála. Moc hezká fenka a moc hezky předvedená. Ghabi sice měla chvilku stání, ale tentokrát jsme se moc dobře nepředvedly v pohybu. Nevadí, Ghabi se stále učí. Pan rozhodčí Matyáš byl velice příjemný což je další věc, kterou umíme ocenit. 
Ihned po posouzení Ghabi jsme musely vyběhnout z kruhu kde už stál táta s připravenou Candinou. Ta si bohužel usmyslela, že bez Ghabi rozhodně nikam nejde a začala předvádět takovou show, že první co mi řekl pan rozhodčí bylo "To vypadá jak kdyby jste jí ukradla" :-D Kdo má bujnou fantazii jistě si domyslí sám jak to asi vypadalo. Pracně jsme tedy zvládly ukázku zubů (Candina stále nutně potřebovala za Ghabi). Naštěstí Candina byla v kruhu sama tudíž se jí podařilo alespoň rozeběhnout a předvést v pohybu. Psaní posudku jsme také jakš takš ustály a už jsem se těšila z kruhu ven.
Candina se panu rozhodčímu evidentně líbila, protože i přes ten cirkus co jsme společně předváděly byla oceněna V1, CAC tudíž nás čekal ještě "boj" o CACIBa. Tam jsme nastoupily ještě s dalšími dvěmi fenamy, shodou okolností obě dvě sestry našeho Zlobříka.
Naše předvedení v pohybu hrůza..  Běžely jsme první a když Candina nemohla za Ghabi neustále koukala za sebe jestli by tedy nemohla alespoň za Zlobříka sestrami. Takže jsme byly zařazeny na konec aby se neotáčela pořád za sebe. Super, už se neotáčela... táhla za nimi dopředu :-D Další pokyn od rozhodčího ať postavíme feny do postoje. Moc ráda bych vyhověla jeho přání jenže jsem byla z naší dvojky jediná.. Candina neměla snad ani vteřinu stání a mě se nedařilo jí zkrotit. Tak následovalo 2x poposunutí a opětovný marný pokus o zastavení našeho perpetum mobile.. Pana rozhodčího jsme nepotěšily, ale on potěšil nás, když nám udělil res.CACIB. Nečekané a nesmírně si toho vážíme. Prý bychom měly CACIB, ale.. nebylo třeba více vysvětlovat, chápaly jsme :-)
Výstava v Českých Budějovicích pro nás tedy byla náročná, ale úspěšná a máme radost. Candinu přeci jen máme od května a byla to její čtvrtá výstava. Stále pevně věřím, že její chování zvládneme časem a jednou se snad hezky vystaví. Domácky jí říkáme "Dynamit" :-) Kdo jí pozná pochopí.. :-)
Jediné co nás mrzí na výstavě je to, že když jsem si konečně ráno koupila druhý výstavní obojek aby pro nás střídání holek v kruhu bylo o něco méně stresující tak mi někdo ten původní ukradl.. :-(  Nejde jen o finanční hodnoty výstavního "hada" s koženým obojkem, ale hlavně o tu "psychickou". Ta souprava se mnou objezdila všechny výstavy se Zlobříkem a později i s holkama a pak prostě přijde jeden nenechavec a je to fuč.. Takže dotyčné či dotyčnému přejeme jen jedno "ať ti ruce upadnou!!!". Takže jsme s počtem výstavních obojků a vodítek zase tam kde jsme byli.. :-(

Posudky Ghabi a Candina:

Ghabi Srdcerváč
Posudek: Trošičku delšího formátu, proporc. hlava, trochu větší uši, velmi dobře zaúhlená, trochu slabší výkrok zad,konč.v pohybu. V2. Rozhodčí: Jaroslav Matyáš

Candina Norský vlk
Posudek: Kompaktní fena, velmi dobrého typu, s dobře modelovanou hlavou, korektní stavba těla, velmi dobrá mechanika pohybu. V1, CAC,res.CACIB. Rozhodčí: Jaroslav Matyáš