Jdi na obsah Jdi na menu
 


MVP České Budějovice 30.3.2013

30. 3. 2013

 MVP České Budějovice 30.3.2013

..aneb pan machýrek Zlobřík :-)

Po delší výstavní pauze jsme dnes vyrazili ve složení Zlobřík + Ghabi na výstavu do ČB. Počasí na velikonoce tedy nic moc, ale uznávám, že mohlo být i hůř (alespoň nefoukal vítr ani nepršelo) :-)

dsc_0491zm.jpg

Na výstavišti jsme potkali samé známé ačkoliv zrovna u ČSV tedy třídy obsazeností rozhodně ve švech nepraskaly. Zlobřík tam měl hned své dvě sestry Butterfly a Black Shadow Arqeva kdežto Ghabi tam od Srcerváčů nikoho nepotkala, snad příště ;-) 

Naštěstí své sestry Zlobřík miluje a je z nich vždycky nadšený, což se bohužel o samcích téhož druhu říci nedá :-( Od doby, kdy byl Zlobřík napaden "kavkazákem" už se se psy bohužel "nekámoší".. :-(
Tento fakt se bohužel dnes podepsal i na našem výsledku, kdy ačkoliv jsme byli v kruhu pouze 2 se Zlobřík nedokázal povznést nad svého neoblíbeného soupeře a tak nahodil na záda dikobraze a jeho ocas by se v provnání se srpem nemusel stydět :-/ Těžko říct zda dnešní Zlobříkovo chování bylo způsobeno delší výstavní pauzou anebo další fází jeho dospívání. Nicméně běhání v kruhu byla spíše ostuda, kdy jsem byla vděčná za klidného a příjemného rozhodčího pana Otakara Vondrouše. Výsledkem dnešního našeho (ne)snažení bylo VD, které bylo bohužel oprávněné..
dsc_0542zm.jpg

Po Zlobříkovi už nastoupil pouze jeden pes a přišla na řadu naše juniorka Ghabi Srdcerváč :-) Ghabi si šla ve věku 4 měsíce vyzkoušet svojí první výstavu. Povahově je Ghabi naprosto jinde než můj milovaný Zlobříček a tak svojí první výstavu nesla s  ledovým klidem anglického gentlemana :-D "Problém" nastal pouze při kontrole zoubků, kdy nechtěla spolupracovat (ačkoliv trénujeme), ale to byl asi jediný "problém" s naším malým flegmatikem :-) I zde jsme ocenili trpělivost rozhodčího a jeho klidné vystupování. Osobně nemám ráda, když se do štěňat tlačí a tady to probíhalo v naprostém klidu takže to Ghabi nevyvedlo z míry :-) Výsledek byl pro to o mnoho lepší než ten Zlobříkův a to známka "VN" s pěkným posudkem.

Teď mám doma dva spící vlčáky a koketuji s myšlenkou jít se k nim přidat, protože vstávání ve 4:50 hod. není nic pro naší smečku, obzvlášť pro tu lidskou část :-D Mějte se hezky a snad nashledanou na MVP v Praze ;-)

Markéta

 

Posudky:
Zlobřík
- jemnější pes s jemnou kostrou, jemná hlava, nůžkový skus, dobrá horní linie, měkké nadprstí, vysoko nesený ocas nad hřbet
- známka VD

Ghabi
- Dobrý vývin, pěkná hlava, silná kostra, pěkná horní linie, korektní postoj, pěkný pohyb
- známka VN

Rozdhočí: Otakar Vondrouš 

 

Náhledy fotografií ze složky MVP České Budějovice,30.3.2013