Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krajská výstava psů Litoměřice 12.10.2013

12. 10. 2013

 Krajská výstava psů Litoměřice, 12.10.2013

Na krajské výstavy obvykle jezdíme s komplet smečkou což znamená ve složení Zlobr, Ghabi a Candina. Tentokrát jsem se rozhodla přihlásit pouze holky, páč náročné je to i tak až dost :-)
litomerice_kv_ghabi.jpgJako obvykle první do kruhu nastupovala naše nejmladší Ghabi. Ve třídě mladých měla v konkurenci ještě další dvě dle mého názoru velmi pěkné feny. Nastupovaly jsme do kruhu jako poslední a musím říct, že Ghabi se přenesla nad neustálé opruzování Candiny, která od rána měla potřebu jí neustále šikanovat a vysvětlovat jí, že to ona je ta starší a jí bude Ghabi poslouchat. To jsou věci, které ve smečce odmítám tolerovat takže od rána jsem těm dvěma musela něco vysvětlovat. Možná i to bylo příčinou toho, že Ghabi se rozhodla paničce ukázat jak umí být hodná holčička a že se umí hezky předvést. Na to, že výstava byla v hale, kde se běhalo sice po koberci,ale přes železné bouchající poklopy se Ghabi opravdu snažila a vůbec to neřešila. krásně stála při posouzení a i pohyb jsme tentokrát dokázaly předvést. Snad i díky tomu se pan rozhodčí Polgar rozhodl Ghabi umístit na první místo. Měly jsme velikou radost. 
Jelikož mi holky do kruhu nastupovaly hned po sobě tak jsem Ghabi předala a odvelela pryč

litomerice_kv_candina.jpgaby Candina příliš nevyváděla. Překvapení bylo, když si pan rozhodčí Ghabi žádal opět do kruhu aby rozhodl o nejlepšího mladého v plemeni. Takže honem Ghabi nahnat zpět a na řadu přišlo další vítězství. Opět z kruhu ven a opět vyměnit holky :-D Člověk se až zapotil.Candina nastupovala v mezitřídě. V konkurenci měla jednu fenu. Trošku jsem se toho děsila po minulém týdnu v Budějovicích, ale nakonec se Candina chovala jako by tam byla úplně sama což byl konečně balzám na mojí duši. Pana rozhodčího Candina zajímala a líbila se mu takže i jí umístil na první místo. Nejvíce ho nejspíš zaujala její vlčí hlava :-) Tedy tvrdohlavá hlava.. 
Radost byla nepopsatelná. Takový úspěch byl to poslední co bychom čekali, ale o to větší radost z toho máme, protože nic není zadarmo a tak máme alespoň odměnu za trénování především Candiny.
Úspěchy nejsou smozřejmě dílem jen mým a mých holek, ale také díky lidem, kteří nám pomáhají. V našem případě hlavně díky rodině (nejvíce tátovi), ale samozřejmě i díky přátelům, kteří nám dělají psychickou podporu při naší snaze výstavně se zlepšovat :-) 
Výstavu jsme si užili až do konce a jsme rádi, že další výstava nás nečeká hned příští týden. Bude hůř.. čeká nás bonitace Candiny ;-)

Posudky Ghabi a Candina:

Ghabi Srdcerváč
Posudek: Středně vlká elegantní fena, pěkný tvar hlavy, krku, hrudníku, správný pohyb. V1, vítěz třídy,nejlepší mladý. Rozhodčí: Andraš Polgar

Candina Norský vlk
Posudek: Kompaktní fena, velmi dobrého typu, s dobře modelovanou hlavou, korektní stavba těla, velmi dobrá mechanika pohybu. V1, vítěz třídy, Krajský vítěz. Rozhodčí: Andraš Polgar