Jdi na obsah Jdi na menu
 


30.Podještědská výstava psů Liberec

16. 9. 2013

 Krajská výstava psů Liberec
14.9.2013

 

Krajské výstavy psů v Liberci jsme se měli účastnit v plném počtu. Nicméně příroda rozhodla, že Candina musí vzhledem k rozjetému hárání zůstat doma, i když své "nejlepší" dny už měla za sebou.
liberec_zlobr.jpgTentokrát žádné dlouhé čekání ani zdržování. Posuzování v kruhu šlo jak na běžícím páse takže paráda.
První na řadu šel Zlobřík ve třídě otevřené,kde měl konkurenci jednoho psa. Tentokrát se Zlobřík choval jako opravdu dospělý pes takže se to obešlo bez pokřikování na svého konkurenta a podobných výlevů :-D
Jelikož je Zlobřík jemný pes bylo jasné, že bude druhý.Což nám nevadí, protože dostal od pana rozhodčího pěkný posudek a známku V2.
Druhá na řadu z naší smečky šla Ghabi. Ghabi již podruhé nastoupila do třídy mladých, kde jsou už zase o něco vyšší nároky na chování jedinců než v předchozí třídě dorostu.
liberec_vitez.jpgGhabi neměla ve své třídě žádnou konkurenci. Docela jsme pohnuly s nácvikem ukázky zubů, ale ještě stále máme co trénovat :-D To samé se týká i předvedení pohybu. Ghabi je prostě mladý janek a ráda dělá blbosti. Ovšem i tak se umí předvést relativně hezky, když je zrovna její den :-)
Ghabi tedy získala ocenění V1, vítěz třídy a postoupila do odpoledních závěrečných soutěží, kde jí pan rozhodčí vybral jako druhou nejlepší mladou fenu výstavy!!!Radost byla velikánská. Toto jsou přesně ty okamžiky, kdy se člověku tak trochu vrací všechno to lítání kolem celé smečky. Taková jakási odměna pro páníčka :-) Ghabince je to samozřejmě šumák jestli je první nebo poslední :-P
liberec_pary.jpg

V závěrečných soutěžích jsme se také zúčastnili soutěží párů. Pár musí tvořit fena a pes v majetku jednoho majitele a musí být posouzeni v den výstavy oba dva.
V konkurenci jsme měli ještě jeden pár ČSV, který zvítězil a několik párů jiných plemen. Ačkoliv jsme nevyhráli, rádi jsme si to vyzkoušeli a je to fakt makačka natožpak bez tréninku.. :-D

O Podještědské výstavě bych řekla asi to, že prostředí bylo příjemné a jsme rádi, že nezačalo pršet a odjeli jsme domů za sucha :-) Pan rozhodčí Otakar Vondrouš byl milý a vůči psům i majitelům vstřícný jako vždy, což máme rádi. Narozdíl od některých jiných rozhodčích do psů a už vůbec ne těch mladých netlačí a to my umíme ocenit. Obzvláště jeho trpělivost při nedokonalém ukazování zubů u mladé feny. 

S výsledky mých "Zlobříků" na krajské výstavě jsme spokojení a motivuje nás to do budoucna. Budeme trénovat a trénovat a třeba někdy vystavování dovedeme téměř k dokonalosti :-)

Posudky Zlobříka a Ghabi:

Bailien Arqeva
Posudek: Trochu jemnější pes s jemnější hlavou, nůžkový skus, dobře nesené ucho, dobrá horní linie, korektní postoj, dobrá mechnika pohybu. V2, rozhodčí: Otakar Vondrouš.

Ghabi Srdcerváč
Posudek: Fena výborného rámce, výborná hlava, nůžkový skus, správná horní linie, pěkný hrudník, korektní postoj, výborný pohyb. V1, vítěz třídy, 2. nejlepší mladá fena výstavy, rozhodčí: Otakar Vondrouš.