Jdi na obsah Jdi na menu
 


NVP Klatovy 2012

 Národní výstava psů Klatovy

30.6.2012

"Cože 4:30 hod.??Nééé já nevstávám".. "Paničko jdi se vyčůrat sama" říkal jsem si.. a ono nic. Doopravdy jsem musel vstát i já. " Tak to jedeme na výstavu..ááách jo"..  Ranní postup opět nezklamal.. vodítko, batoh, foťák "a jdeme"..Jel s námi zase paničky táta tak jsme jeli Xtrailem. Tuze nerad tam nastupuju takže mi panička zase vynadala hned po ránu..

Nicméně za chvíli jsme byli na cestě. Ačkoliv bylo brzy ráno u nás v Polabské nížině min. 23 stupňů. Vcelku vedro na tak brzké ráno. To si asi říkala i panička, když vyrazila jen v tílku a krátkých kraťasech. Za Prahou už se vztekala, že se zatahuje a teplota klesá. V Klatovech (tak se to tam prý jmenovalo) nás přivítal déšť a panička si běžela do Tesca rychle koupit nějakou mikinu. 

Za chviličku jsme přijeli do menší kolony aut a mě bylo hned jasné, že jsme na místě. Byl jsem hned netrpělivý a chtěl jsem ven. Těšil jsem se na ségru Butterfly jako vždycky. Páníčci vzali věci a šli jsme. Zjistili jsme, že kruh máme venku a tak jsme se šli schovat pod stan. Nebyl bych to já, kdybych cestou nestačil sbalit nějakou pěknou holku.. Vyjímečně jsem nebyl tak úplně věrný svému plemeni, ale o moc jsem to nepozměnil. Byla to totiž "Saarlosí slečna". Tak jsme čekali a čekali a když už přestalo pršet přišla moje paní chovatelka se ségrami Butterfly a Cashire. Měl jsem véélikou radost :-))

Mraky zmizly a začínalo se pěkně oteplovat. Já i panička to vedro nesnášíme. Naštěstí nám panička od Cashire půjčila malý stan a já se u něj schovával ve stínu. Panička držkovala jako křeček ať už jdeme hlavně na řadu a můžeme vypadnout.. Před námi byla asi čtyři plemena,ale pan rozhodčí to nezdržoval. 

dsc_0012zm.jpg

Konečně přišli na řadu ČSV. Jeden kluk v dorostu a pak už huráá moje mezitřída. Po klasické kontrole zoubků a toho jestli jsem kluk jsme se proběhli a pan rozhodčí začal psát posudek. Byl jsem pěkně znechucený tím vedrem. Schválně jsem dělal to co panička nesnáší - mulu. To znamená, že si nasadím výraz alá mula a sklopím uši dozadu. Panička se snažila mě ukecat ať ta ouška postavím, ale bylo vedro tak ať si trhne a je ráda, že vůbec stojím ;-)

 

Nakonec se pan rozhodčí ptal jestli jsem vylínaný (chtěl jsem mu říct, že tu srst pouštím ve velkém, když je takové vedro) a panička říkala, že to pouštím o 106 :-)) Pak jsem jen slyšel jak pan rozhodčí říká "V1 CAC"!!! "Hurááá" řekla mi panička a začala mě pusinkovat :-) Já si také říkal "huráá, mám to za sebou". Radoval jsem se jelikož mi panička slíbila, že to je poslední výstava letos. Prý možná ještě nějakou krajskou, ale to už zvládnu.. 

dsc_0022zm.jpg

 Moje myšlenka o tom, že jsem vyhrál třídu, balíme to a jedeme domů byla hodně naivní.. Ještě mě panička donutila jít běhat o národního vítěze, ale tam mě porazil moc pěkný kluk Blade od Vidlákových. Panička začala jásat, že teď  dostaneme desky a můžeme pádit domů. Tak mě nechala u páníčka a šla nechat zapsat výsledky. Kromě zapsaných výsledků mi přinesla i medaily. To mě nezajímalo.. vedro bylo k padnutí a já už chtěl domů.

Mezitím se odehrál ještě sesterský duel mezi mými ségrami Black Shadow a Butterfly. Vyhrála "Šedá" a hned za ní byla Buttynka s výsledkem V2 res. CAC. Pak jsme konečně balili a jeli. Nejeli jsme sice ještě domů, ale ke známým na zahrádku, kde jsem dostal misku vychlazené vody a lehl si pod strom do stínu. Když se páníčkové konečně vykecali jeli jsme domů. Já spokojený, že jsme v chládku i když zvuk klimatizace nesnáším a panička spokojená z výsledku od jejího oblíbeného pana rozhodčího. Říká, že ho má ráda páč od něj mám už třetí posudek a shoduje se.
dsc_0070zm.jpg

Když jsme přijeli domů panička mi hned šla napustit mojí oblíbenou vaničku a já byl naprosto spokojený, že to vedro máme za sebou. 35 stupňů není nic pro nás.. Výstava to byla moc hezká, ale příště by pořadatelé neměli tolik topit :-))

 

 

 

 

dsc_0075zm.jpg

                              Můj výsledek máte zde:

Rozhodčí: Otakar Vondrouš (CZ)

Posudek: Pes dobrého rámce, pěkná hlava, nůžkový skus celkově zatím jemnější s méně vyvinutým hrudníkem, korektní postoj, dobrá mechanika pohybu.

Známka: V1 CAC !!!

Panu rozhodčímu děkujeme že nám udělal velikou radost ;-)
 

Ahoj Váš Zlobřík :-*

 

Náhledy fotografií ze složky NVP Klatovy 2012