Jdi na obsah Jdi na menu
 


KCHMPP Krajská výstava 2012

17. 6. 2012

 Krajská výstava psů Mladá Boleslav

17.6.2012

Neděle ráno, budík, balení batohu, výstavního vodítka, foťáku... "jedeme na výstavu".. "To už tu dlou nebylo" řekl jsem si a řítil jsem se ven ještě se rychle proběhnout než pojedeme..

Vedro jak blázen, panička ještě na půl spící, ale už jsme zase seděli v autě. Cesta mi byla hoodně povědomá, nejspíš jsem už tudy jel. Výstavy tedy nejsou můj koníček, ale když jsem zjistil, že jsme v Mladé Boleslavi začal jsem mít poprvé za celou dobu mých výstav radost. Nadšeně jsem si pohvizdoval a významně koukal na paničku aby mě už vypustila z auta. Bylo mi jasné, že někde bude čekat ségra Butterfly a bráška Cythar. A také že jo..

Poslední dobou (tedy od doby kdy se na mě proboural plotem kavkazák, který mě napadl) se už se psy nekamarádím. Jen s holkama, štěňatama a klukama podstatně menšíma než jsem já. Ostatní už ke mě nesmí, protože očekávám , že mě budou chtít  také napadnout.. nicméně brášku Cythara ačkoliv už nám pomalu dospívá jsem uvítal s radostí a pusinkami. To samé ségru Butterfly.

Místo u kruhu už nám paní chovatelka Jiřina zabrala a udělala nám stín. Dneska jsem se rozhodl, že ukážu všem okolo, že i já jsem hodný pes a choval jsem se vzorně. Když konečně přišla řada na naše plemeno šel první bráška Cythar. Vyhrál v dorostu VN1 a vítěze třídy. Po něm jsem nastupoval já  a ještě jeden kluk v mezitřídě. Konkurent se mi nelíbil a  já jemu také ne tak jsme si začali před kruhem nadávat a panička mi zase vyhubovala. Tím pádem jsem to bral za uzavřené. Otočil jsem se na druhou stranu a dělal jsem, že ho nevidím. Pan rozhodčí byl sympaťák. Vše vysvětloval a dokonale nás popisoval i pro obecenstvo kolem kruhu. Pochválil mi pohyb, ale jako obvykle říkal, že jsem moc jemný. Konkurenta sice už tak nevychvaloval, ale to bylo spíš tím, že říkal jeho paničce, že pes je "velmi zle předvedený". Jinak byl větší než já.. jak jinak :-)) Tudíž vyhrál ten kdo si to podle pana rozhodčího zasloužil a já dostal VD2. Bylo nám to s paničkou jedno, protože posudek špatný nemám a ještě pan rozhodčí řekl, že jsem hezký pes :-) I uši jsem nastražil, když to povídal :-)

dsc_0373mb12_6.jpg

 Chvíli po mě nastoupila do kruhu ségra Butterfly a získala V1 vítěz třídy a krajskký vítěz také v mezitřídě :-) Vítěze Krásné louky bohužel nezískala, ale i tak je to super výsledek.

Pak jsme se ještě společně vyfotili a frčeli jsme s paničkou domů. Za odměnu jsem dostal kuřecí stehna, které mám tak rád a ještě jsme cestou domů zastavili u Labe abych si mohl zaplavat. Z toho mám vždycky velikou radost :-)

 

Můj výsledek zde:

Rozhodčí: Tibor Havelka (SR)

Posudek: Dobrá ale velmi jemně modelovaná hlava, ještě dobré oko, jemnější čelisti, lehce klenutý hřbet, dobré zaúhlení končetin, dobrý pohyb.

Známka: VD2

A teď si jdu dát svého povýstavního šlofíka, tak ahoj Váš Zlobřík :-*