Jdi na obsah Jdi na menu
 


NVP Mladá Boleslav, 16.7.2011

Česká národní výstava psů Mladá Boleslav

16.7.2011

..aneb konečně úspěch..

Byla sobota ráno, v poklidu jsem si spal jako obvykle a panička najednou vyletěla hystericky z postele a hnala mě ven vyvenčit. "Co jí zase hrabe" koukal jsem na ní a šel jsem tedy ven. Pak mě honem hnala domů a balila páté přes deváté - věci na výstavu. "Aha zase jedeme pryč" nenechal jsem se vyvést z míry. V klidu jsem si šel k autu a ona mě vláčela na vodítku a pořád říkala "Dělej, zaspali jsme pospícháme". Být člověk tam zakroutím hlavou a dám oči vsloup.

Nejdřív jsme jeli ještě do Kostelce vyzvednout tetu Moniku a pak jsme jeli jak blázni po dálnici. Tentokrát byla cesta rychlá :-D Zaparkovali jsme na nějaké louce a panička jen držkovala, že tam zapadne a už nevyjede. Kouknul jsem z okénka a viděl jsem, že nějaká auta opravdu vytlačují z bahna. Bylo mi to šumák, já přeci neřídím.

Vystoupili jsme tedy z auta, pobrali věci a šli hledat náš kruh. Byli jsme tam včas, hlavně, že měla panička řečí, že jsme zaspali. Tentokrát sebou panička brala nějakou věc, ze které s Monikou udělaly stan. Byli jsme totiž venku na louce. Nejdříve jsem na tu zelenou věc trošku nedůvěřivě koukal a nechtěl jsem tam. Ale pak mi panička koupila krásnou béžovou, měkkou dečku s pacičkama a já pochopil, že je to vlastně fajn, jelikož máme vlastní stín.

nvpmb11_7.jpgTak si tak sedíme v poklidu ve stínu a najednou zase panička hystericky vyletěla a "honem,honem." Už mi s tím hysterčením a spěcháním vážně lezla na nervy. Nevšimla si, že už jsme na řadě. Rychle ze mě strhla obojek, dávala na sebe číslo a tryskem jsme běželi do kruhu. Paní rozhodčí se omluvila, že když tam máme být první vtrhli jsme do kruhu jako poslední. nějak jsem to celé nepobíral.

 

Paní rozhodčí se zeptala jestli se může kuknout na zuby sama tak jí panička řikla, že v pohoděnvpmb11_8.jpg, že nic řikat nebudu tak jsem tedy nic neřikal a zoubky ukázal :-) Zase jsme se několikrát proběhli, chvíli sami, pak zase všichni.

Panička mě štvala tak jsem při běhu na ní párkrát skočil aby hysterčila ještě víc, jelikož je to fakt legrace. Ale při posuzování jsem i chviličku vydržel stát a za to mě pochválila.

Pani rozhodčí byla moc fajn a moc se nám s paničkou líbila. Po minulé výstavě v Brně to byl pro nás balzám na duši :-)

nvpmb11_11.jpgKdyž si paní rozhodčí prohlédla nás všechny v kruhu tak vzala dva psy a poslala je před nás. Říkal jsem si, že teď mě ještě posune na konec a je to. Ale ono nic. Paní rozhodčí řekla "První, druhý, třetí". Panička jen nevěřícne koukala. Byli jsme třetí!! No hurá, konečně také jednou někdo zůstal za námi :-D Měli jsme radost.

Pak jsme tedy měli zase spoustu času do odpoledne, než nám začala Národní cena. Tak jsme odpočívali před stanem ve stínu. Trošku mě mrzelo, že tam němám žádnou ségru ani bráchu. Tak alespoň, že tam byli Srdcerváči a moje oblíbená Nessie.

Jak hodiny ubíhaly tak se dělalo stále větší vedro. Byl jsem tedy protivný, protože vedro nemám rád. Už jsem se těšil až tu Národní cenu budu mít za sebou a pojedeme domů.

 

Odpoledne kolem 15 hod. jsem se dočkal. odběhli jsme národní cenu, vyzvedli poplatek a ještě jsme šli nakupovat. Panička mi slíbila zase tu velkou uzenou kost. Na tu jsem se těšil a když se nekoukala ukradl jsem u stánku ještě jednu ňaminku. Panička to ale zjistila tak mi vyhubovala a koupila mi jí taky, jo takhle se to dělá :-D Došli jsme ještě pro granule a huráá domů.

Tak a teď  Vám tedy povím co mám v posudku:

Dobře utvářená hlava, ucho korektní, oko správné, dobrá čenichová partie, korektní maska, dobrá linie krku i hřbetu, správná přední fronta, hrudník hluboký, PK dobře úhlené, osrstění typické. V3

Rozhodčí Olga Dolejšová.

Mějte se hezky já se jdu proběhnout s Coffeem a na fotky si počkejte, moc jich nemám :-/ Pac a pusu váš Zlobřík.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ahoj Zlobříku

(ArQeVa, 20. 7. 2011 7:57)

gratuluju a neboj, ségra bude příště. :-)