Jdi na obsah Jdi na menu
 


MVP Praha 14.5.2011

XX.Mezinárodní výstava psů všech plemen FCI Praha

14.5.2011

Po minulém týdnu, kdy jsem byl na klubové výstavě v Roudnici n/L jsem dneska vyrazil s paničkou na MVP do Letňan. Bylo to náročné a než si půjdu dát šlofíka podělím se s Vámi o to, jak to dneska probíhalo.

Ráno jsme s paničkou nějak zaspali první budík, ale naštěstí jsme měli nařízený pro jistotu druhý a ten nás zvednul z pelíšků. Vstávali jsme brzy i když do Letňan to máme docela blízko, protože na parkovišti u výstaviště se pořádá pivní festival, a tak pořadatelé avízovali již předem, že bude málo parkovacích míst. Takže jsme si přivstali a díky tomu pak i dobře zaparkovali.

U vchodu byla jako obvykle fronta, ve které se mi vůbec nelíbilo. Byl jsem z toho nervózní a pořád jsem vyhlížel některou z mých sester. Naštěstí brzy přišly Black Shadow a Butterfly. Měli jsme času dost tak jsme se procházeli po výstavišti a mezi stánky, abychom sehnali vše co jsme potřebovali. Konečně mám svůj vlastní výstavní řetízek.

mvp4_14.5.11.jpgKdyž se blížila 9 hod. ranní tak jsme našli náš kruh a zjistil jsem z tabule u kruhu, že budu nastupovat jako první.

Chvíli po deváté už mě volali ať nastoupím k posouzení. Prohlížel jsem si paní rozhodčí, protože jsem jí ještě nikdy neviděl. Když ke mě přišla zjistil, že je to moc příjemná a hodná paní. Byl jsem z toho všeho dneska nějak nervózní a paní rozhodčí Tomešková mě a paničku uklidňovala ať se nestresujeme, že jsme ve třídě mladých.

Moje zoubky si paní rozhodčí nechala předvést od paničky a do tlamičky mi vůbec nesahala. Překvapilo mě to, protože od pana rozhodčího Štefíka jsem zvyklý, že se dívá sám.

Pak si šla prohlédnout také druhého psa, který byl se mnou v kruhu. Proběhli jsme se a paní rozhodčí nám přišla říct, že nám zadává hodnocení Výborný 2 (V2) a že jsme druzí jen proto, že jsem mladý a že ten měsíční náskok, který měl můj konkurent je tam znát. Také nám paní rozhodčí řekla, že příště to bude lepší, že jsem hezký pes a že se jí moc líbím. Paničce i mě to moc vylepšilo náladu po minulé výstavě,kdy nám dal pan Štefík VD.

mvp7_14.5.11.jpg

 

Pak jsem měl čas než nastoupí moje ségry a tak jsem se šli s Eliškou, Ivanem a paničkou projít zase po výstavišti a omrknout pár border colií, protože bychom si jí přáli jako kámoše pro mě a Esa.

 

 

 

mvp10_14.5.2011.jpg

 

Při procházení se a okukování borderek jsme se trošku zdrželi a když jsme se vrátili k našemu kruhu, ségry už tam byly dávno nastoupené a paní chovatelka Jiřina měla velikou radost jelikož dostaly všechny tři super hodnocení - Butterfly V1 CAJC, Black Shadow V2 a Bellona V3.

 

Teď si asi řeknete, že Vám napíšu jak jsme tedy vyrazili domů, ale omyl.. Ještě jsme počkali na naší ségru z prvního vrhu Aryu, která dostala V3 a pak? Pak nám nastala doba dlouhého čekání, protože jsme byli přihlášení ještě do soutěže chovatelských skupin a chtěli jsme se zúčastnit prezentace národních plemen.

mvp16_14.5.11.jpg

Čekání jsem si tedy krátil procházením se po výstavišti a při té příležitosti jsem se nechal vyfotit s panem Ing. Karlem Hartlem. To je takový "otec" nás Čévéček. Když si tu přečtete stránku "O plemeni" tak se dozvíte proč je pro nás pro Čévéčka tenhle pán tak důležitý. Když to řeknu jednoduše bez něj bychom prostě nebyli. Jsem moc rád, že tuhle fotku mám.

Pak jsme se došli také najíst. I když já tedy jako obvykle narozdíl od paničky neměl na nic chuť.

 

 

 

 

 

mvp22_14.5.11.jpg

Později nám všichni odjeli odjeli pryč. Nejdřív Ivan s Eliškou a pak i můj "táta" Filip, který se na mě alespoň na chvíli také přijel podívat. Z toho jsem byl chvíli trošku smutný, protože když odcházel chtěl jsem jít taky abych už nemusel čekat.

Tak jsem si šel popovídat se ségrou Black Shadow a chvíli jsme si odpočinuli u domečku, který byl stranou.

Přiblížila se hodina "H" a my se tedy přesunuli k hale č.2, kde se konaly odpolední soutěže. Čekal tam na mě zbytek mé Čévéčkovské rodinky. Zase jsme čekaly a čekaly a pak už to konečně přišlo.. Vyhlašovali národní plemena tak jsme chvátali se předvést před publikum a porotu. Bylo to hezké, když nastoupila česká národní plemana a nás Čévéček tam bylo nejvíce ;o)) Odtud už bohužel fotky nemám, protože jsme neměli komu strčit foťák což mě trošku mrzí ;o((

Po nástupu národních plemen jsem měl chvíli pauzu, kdy rozhodčí vyhodnocovali nejhezčí pár psů. Čévéčka bohužel nevyhrála ;o(( Tak jsem se těšil až nastoupíme jako chovatelská skupina (bylo nás nejvíc) a říkal jsem si, že to třeba trošku zachráníme. Všiml jsem si ale, že se na nás pan rozhodčí snad ani nepodíval (měl oči jen pro jezevčíky a vipety)  takže jsme nepostoupili.. Nevadí, alespoň jsme se všem předvedli zase v tom největším kruhu na zeleném koberci. Byl jsem už opravdu unavený a těšil se domu. Tak jsme s paničkou došli vyzvednout peníze (část startovného nám vrátili za tu prezentaci národního plemene), rozloučili jsme se a konečně vyrazili směr domov.

Abych nezapomněl..posudek od paní rozhodčí Tomeškové:

10 měsíční psík, přiměřeného vývoje, pěkné hlavy, kor.krk, kor. postoj i pohyb h. konč., kor.his. linie, výrazněji úhlené p. konč., delší ocas, PŘÍJEMNÁ POVAHA. V2

A teď už utíkám odpočinout si do pelíšku, protože se mi tu zavírají nad klávesnicí očka. Tak se mějte hezky a 28.5.2011 mě můžete vidět na Krajské výstavě psů v Lysé n/L. Pac a pusu Váš  Zlobřík

 

 

Náhledy fotografií ze složky MVP Praha 14.5.2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář