Jdi na obsah Jdi na menu
 


MVP Mladá Boleslav 27.8.2011

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav

27.8.2011

..aneb zase se zadařilo..

Tohle sobotní ráno bylo stejné jako to poslední, když jsme jeli na výstavu do Mladé Boleslavi. Panička z ničehož nic zase hystericky vyletěla z postele.. Nerozumím tomu co je těžkého na tom, aby si konečně jednou také nařídila budík na sobotu a ne na pondělí až pátek. No nevadí. Zase mě od rána honila jak nadmutou kozu, abychom na výstavě byli včas a zabrali si dobré místo někde ve stínu. Tentokrát jsme kromě tety Moniky sebou brali ještě naší Elišku, protože jsem se s ní účastnil junior handlingu, ale o tom až později..

Cesta byla "pro změnu" velice rychlá a tentokrát ani louka nevypadala tak rozbahněně. Docela jsem se i těšil. Věděl jsem, že tam budu mít brášku Baladina, ségry Butterfly, Bellonu a Black Shadow. A nesmím zapomenout na svojí lásku Nessie od Srdcerváčů :-)

mpvmb_11_1.jpg

Kruh jsme měli tentokrát kousek od vchodu pod střechou a kousek od kruhu byla spousta stromů a parádní stín. Byli jsme tam první tak jsme postavili stan a slunečník. Pak už se to začalo plnit. Vedle nás si sedla Daniela s Miem. To byla legrace, protože Mio byl v takové hadrové boudičce co mi pořád něco povídala a málem za mnou i chodila :-D :-D

 

 

mpvmb_11_4.jpgZa chvíli přišel i bráška Baladin, tak jsem ho šel honem přivítat, ale on na mě začal křičet a to se mi tedy vůbec nelíbilo tak jsem mu to šel hned vrátit. Panička mě odtáhla a vyhubovala mi. Tak už se s Baladinem spolu nekamarádíme :-(  Pěkně mě to podráždilo tak jsem byl po zbytek dne protivný skoro na všechny psy. Jen na ségry a Nessie jsem protivný nebyl.

 

 

mvpmb_11_12.jpg

Před námi bylo pár plemen, ale panu rozhodčím to šlo docela rychle tak jsme nějak tak po 10hod. dopoledne přišli na řadu. V kruhu nás bylo 5 psů. Pan rozhodčí si nás nejdřív prohlédl každého zvlášť. Zkontroloval zuby, pohlaví a nechal mě několikrát proběhnout. Mluvil jinou řečí tak mu panička nerozuměla, ale byl to sympaťák. To byla fakt legrace :-D

 

mvpmb_11_13.jpgPo kontrole všech a nadiktování posudků nás pan rozhodčí nechal běhat už všechny najednou. S paničkou jsme počítali, že v takové konkurenci budeme na posledním místě. Ale běhali jsme a běhali a najednou pan rozhodčí zastavoval už druhého psa a my pořád běžěli. Pak přišla řada na nás a nemohli jsme uvěřit vlastním očím..pan rozhodčí nás poslal na třetí místo!!!!Panička měla velikánskou radost, protože jsme to nečekali. Přeci jen jsem byl v té konkurence nejmenší a nejjemnější. Ale pan rozhodčí říkal, že se mu líbím. A ještě lepší bylo, že náš bráška Din vyhrál první místo takže z 5ti psů na prvních třech pozicích jsme byli hned dva z naší chovatelské stanice ArQeVa :-) Takže i druhá letošní Mladá Boleslav byla pro nás úspěšná :-)

Měl bych ještě zmínit, že gratuluji i sestřičkám - Black Shadow V3, Butterfly V4 a Bellona V5.

mvpmb_11_22.jpgZ mého vlastního posuzování jsme s paničkou spěchali ke kruhu Junior handlingu (Mladý vystavovatel), kde už na mě čekala ta naše červená Karkulka Eliška :-)

S Eliškou jsme před výstavou trénovali, ale Eli vystavovala poprvé a byla hodně nervózní a tak jsme to celé tak trošku zkazili. Já se snažil běhat hezky (panička se vztekala, že Elišce běhám a stojím lépe než jí) jenže jsme dostali písmeno T, které jsme si sice přáli, ale Eli mě zapomněla přehodit a zkrátili jsme to :-) Takže jsme nepostoupili, ale to nevadí. U lidí okolo kruhu jsme sklidli největší úspěch právě my :-)

Eli to tedy pak obrečela,ale panička s Mončou jí to vysvětlovaly, že příště to bude lepší. A já už se na to těším také, protože si připadám moc důležitý, když vodím Elišku v kruhu :-D :-D

 

 

Počkali jsme jako vždy do odpoledne na Národní cenu a pak jsme fičeli dom. Počasí se pěkně zkazilo a panička pořád držkovala, že je jí zima. Domu jsme se vrátili jako vždy unavení, ale já byl spokojený, protože jsem dostal dvě veliké uzené kosti, které tak miluji :-)

Málem bych zapomněl na posudek:

Dobrá velikost, formát, typická hlava, hlava úzká mezi ušima, dobrá šíje, dobře nesená, ne vysoko, dobrá horní linie, končetiny dobře zaúhlené, kostra v rozvoji, ale dobrý výraz, dobrá kvalita vlasu, ocas dobře nasezený nošený. V3.

Rozhodčí: Maciej Kozber (PL)

A kde se uvidíme příště?Nechte se překvapit :-)

 

Náhledy fotografií ze složky MVP Mladá Boleslav 27.8.2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář