Jdi na obsah Jdi na menu
 


KVP Lysá n/L 28.5.2011

Krajská výstava psů Lysá n/L

28.5.2011

..aneb mé první vítězství

Po dvou týdenní pauze jsme se s paničkou vypravili do Lysé n/L, kde se konala Krajská výstava psů. Na krajskou výstavu jsme jeli spolu poprvé. Naštěstí výstaviště v Lysé n/L nebylo pro paničku žádnou novinkou a tak jsme se tam rychle zorientovali a našli náš kruh.

kvl_3.jpgPřed námi pan rozhodčí posuzoval ještě tři jiná plemena a tak jsme čekali a čekali až jsme se dočkali.

"Pro změnu" jsem nastupoval jako úplně první. Pan rozhočí mi zkontroloval jako vždy zoubky (tentokrát to byla opravdu důkladná kontrola, jako ještě nikde) a jestli jsem chlap, tentokrát se mi to moc nelíbilo, ale nic jsem neřikal. Pak nás pan rozhodčíupozornil, že podlaha moc klouže, tak ať si dáme pozor v zatáčkách a nechal nás asi 2x proběhnout. Naštěstí bez nehody :-D

 

kvl_5.jpgPak si pan rozhodčí zasedl ke stolečku a začal diktovat posudek. Napjatě jsem poslouchal co říká, ale i když slyším skvěle moc jsem tomu neporozumněl, protože spousta psů tam štěkala na celou halu až z toho šla jednomu hlava kolem..

Pak pan rozhodčí přinesl paničce desky, podal jí ruku a slyšel jsem jak povídá "výborný 1, nejlepší mladý a nezapomeňte se odpoledne zúčastnit soutěže o nejlepšího mladého výstavy".

Panička měla velikou radost a já taky. Sice posudek mi byl celkem šumák, ale byl jsem rád, že mohu jít zase zlobit ségru Aryu, která se přijela také zúčastnit a nového kámoše Anubise Stříbrný úplněk, se kterým jsem se tam seznámil.

Počkali jsme ještě na Aryu a i ta dopadla skvěle. Dostala V1 a titul krajský vítěz, takže jí tímto ještě znovu blahopřeji packou. Ségra to je parádnice. A by jste tomu rozuměli, ne že by se každé ráno upravovala před zrcadlem, ale je takhle hezká od přírody ;o))

kvl_6.jpg

Konečně jsme měli posuzování za sebou a přišlo zase to dlouhé úmorné čekání, které s paničkou tak nesnášíme. Nedalo se nic dělat, a tak jsme se všichni usadili na lavičky ke stolečku kde si všichni páníčci a paničky povídali a já otravoval Anubise, protože jsme zjistil, že tenhle kámoš má svatou trpělivost a nevadí mu ani to, když mu šátrám pacičkama do obličeje.

 

kvl_11.jpgPo úmorném čekání se začala blížit půl třetí odpoledne a tak jsme se přesunuli zpět do haly, abychom se zúčastnili odpoledních soutěží. Musím Vám říct, že jsem byl už pekelně otrávený, unavený a čekáním znechucený takže když nás konečně zavolali do kruhu rozhodl jsme se protestovat. Stál jsem tam na scvhál jako mula a paničce jsem dával zřetelně najevo "pojeďme už domůůůů". Takže jsem už dál nepostoupil. Prostě bylo po mém.

 

kvl_9.jpgJeště Vám musím říct, že před odpoledními soutěžemi tam pořád pořadatelé hlásili, že venku je zaparkované auto s několika jezevčíky a že už jim je tam ouvej. Jejich panička je tam nechala v tom vedru se zavřenými okýnky a pejsci už tam umírali a snad by je ani nevyndala, kdyby pořadatelé nezačali vyhrožovat zavoláním Policie. Jak jsem to tam poslouchal říkal jsem si, že jsem za tu svojí paničku moc rád, protože ona by mě takhle zavřeného nikde nenechala. Vždy jsme všude spolu.

Na závěr jsme si udělali ještě pár fotek ségry Aryi s jejím pohárem co vyhrála a já si jen říkal, jaká je škoda, že nám pořadatelé za to první místo nedali ani diplom. Mám na památku pouze posudek, který panička schová do skříně.

Ale co.. hlavně, že jsem už konečně mohl jet domů hodit si šlofíka. Tak se mějte a uvidíme se 25.6.2011 v Brně na MVP.

 

Na závěr jako vždy Vám opíšu posudek, tentokrát rozhodčí pan Otakar Vondrouš:

Pes dobrého rámce, ušlechtilá hlava, nůžkový skus, trochu spáditější záď, korektnípostoj, výborný pohyb. V1, nejlepší mladý.

Posudek tu máte a já si běžím dát koupel a odpočinek, je tu dnes děsné vedro a paří se mi z toho kožich :-D Pac a pusu Váš Zlobříček

 

Náhledy fotografií ze složky KVP Lysá n/L 28.5.2011

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Děkuji

(Zlobřík, 30. 5. 2011 14:53)

Děkuji všem z mé rodné chovatelské stanice ;o))

gratulujeme

(ArQeVa, 30. 5. 2011 14:48)

jsme na Tebe i Aryu všichni pyšní :-)