Jdi na obsah Jdi na menu
 


KV Roudnice n/L 7.5.2011

Klubová výstava Československých vlčáků

7.5.2011 Roudnice n/L

Začal nám měsíc květen a s ním i mé kolečko výstav. Květnové výstavy jsem zahájil klubovou výstavou v Roudnici. Zkusím Vám tedy napsat jaké to bylo.. ;o))

Když jsem přijel do Roudnice byl jsem trochu vykulený, protože panička jezdí pozdě z práce a neměla teď na mě vůbec čas :-/ Byl jsem si tedy chvíli trochu nejistý mezi tou spoustou "šedých kožichů", ale pak mi došlo, že jsou to vlastně moji bezva kámoši a hlavně chvíli po mě přišla i ségra Bellonka. To jsem už byl úplně v pohodě a spokojený, že mám koho zlobit ;o)) Později přijela i starší sestra Arya a pak moje paní chovatelka Jiřina se ségrou Buttynkou a to už jsem byl v sedmém nebi.

img_2486.jpg

 

 Pan rozhodčí si dával na čas, a tak než vůbec do Roudnice přijel, jsem si krátil chvilku focením a skákáním po paničce, ségrách a lidech, kteří mě přišli pohladit.

 

 

 

Po tom čekání na pana rozhodčího jsme se konečně dočkali. Nejdříve nastoupila třída štěňat, kvr8.jpgpak dorostu a pak konečně moje třída mladých. Bylo nás 5 (jako v tom filmu) a já jsem šel první na řadu. Přišel pan rozhodčí Štefík. Toho jsem znal už z Brna, kdy jsem od něj dostal VN. Chvilku jsme proti sobě stáli a  prohlíželi se navzájem, pak mě pan rozhodčí nechal s paničkou několikrát proběhnout a přišel mi provést obvyklou kontrolu zoubků a jestli jsem chlap.. Nijak mě to nepřekvapilo. Nechal jsem si od něj všechno zkontrolovat a prohmatat i za kůži zatahat ani jsem necekl. Chtěl jsem paničce udělat radost..

kvr6.jpg

Pak si šel pan rozhodčí prohlédnout i ostatní psi, kteří byli se mnou ve třídě. Všiml jsem si, jak ten stříbrný kluk vedle mě z toho nebyl úplně ve své kůži a stáhnul si i ocas na bříško. To já jsem byl pašák a v klidu jsem se předváděl i když jsem byl ze všech pěti nejmladší.

 

 

Pak přišlo na řadu další běhání a pan rozhodčí přinesl paničce červenou  stužku což znamenalo VD (velmi dobrý). Panička ani paní chovatelka se nadšeně netvářily a ani já jsem radostí neskákal, protože jsem pochopil, že jsem mohl dostat i lepší hodnocení. Pan rozhodčí to odůvodnil tím, že jsem ještě mladý a nejsem tak nějak.. jak bych to nazval.. "dodělaný". Myslel jsem si, že se přihlíží i k věku, ale bohužel tentokrát byl pan rozhodčí Štefík nekompromisní.

Nevadí.. s paničkou jsme ještě chvíli zůstali a pak jsme vyrazili na Mělník na oběd s paničky  tátou Ivanem a naší "malou" Eliškou ;o)) Pokusíme se vyběhat si lepší výsledek někde jinde. Třeba někdo přihlédne i k tomu, že jsem ještě "dítě" a jestli nepřihlédne tak se svět nezboří a já budu natrénovaný do budoucna až dorostu. Všem ještě ukážu, že jsem krásný a šikovný ;o)))

A co mi pan rozhodčí Štefík napsal do posudku tentokrát?

10. měsíců. Stále ve vývoji. Hlava o něco užší. Uši v normě. Skus nůžkový, komp.oko ještě v normě. Vyrovnaný (ještě aby ne, když jsem si vše nechal líbit). Hřbet nestabilní. Ocas správné délky (háček). Pk postavené OK. ZK v normě. Pohyb typický. VD

O víkendu se uvidíme v Letňanech na MVP, pac a pusu Váš Zlobřík :-*

ps: jak budu mít chvilku čas tak Vám sem přidám malou fotogalerii, teď si běžím dát k večeři vepřovou nožičku.